تصمیمات درباره مترو در سال 1400 تاریخ ثبت : 1399/11/07_13:24

اولویت‌های برنامه اجرایی شرکت مترو در سال ۱۴۰۰ اعلام شد


 به گزارش خبرگزاری مهر، علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران، اولویت‌بندی برنامه‌های اجرایی خود را در سال ۱۴۰۰ تدوین و اعلام کرد و گفت: در این برنامه، خرید و نصب تجهیزات لازم برای ۵ خط در حال بهره‌برداری مترو، افتتاح ۳ پارکینگ، افزایش ناوگان شبکه حمل و نقل ریلی، توسعه خطوط موجود و بهره ‌برداری از پروژه‌های در حال تکمیل به همراه آغاز عملیات اجرایی خطوط جدید تعریف شده در طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت آمده است.

وی ادامه داد: برنامه‌های مربوط به خطوط ۲، ۳ و ۴؛ شامل تکمیل نصب تجهیزات و افزایش ایمنی مسیر، ادامه ساخت ورودی‌های جدید، اجرای آسانسورها جهت افزایش مسافرپذیری و نیز تسهیل استفاده افراد کم‌توان جسمی و حرکتی از ایستگاه‌های موجود. است و برنامه‌های مربوط به خطوط ۶ و ۷؛ شامل افزایش تعداد سفر در قالب افتتاح ایستگاه‌های باقی‌مانده خواهد بود.

امام برنامه مربوط به پایانه‌ها و پارکینگ‌ها؛ را شامل افتتاح فاز نخست پایانه آزادگان در خط ۳ و همچنین بهره‌برداری از فاز نخست پایانه اکباتان و فاز دوم پایانه شهید کلاهدوز در خط ۴ به عنوان توسعه زیرساخت‌های مترو برشمرد و اظهار داشت: برنامه مربوط به حوزه توسعه ناوگان ریلی؛ شامل جاری‌سازی و اجرای بخشی از قرارداد ۱۰۵ دستگاه واگن (بخش اول)، انعقاد قرارداد ۱۰۵ دستگاه واگن (بخش دوم) و همچنین تکمیل تست‌ها و تحویل یک رام قطار ملی به شبکه متروی تهران.

وی برنامه مربوط به خطوط انشعابی را شامل پایان حفاری توسعه جنوبی خط ۶ و پیگیری احداث ۴ ایستگاه جدید در این خط، افتتاح فاز نخست توسعه غربی خط ۴، اجرای بخشی از توسعه شمال‌غربی خط ۷، شروع اجرای توسعه شمالی و جنوبی خط ۳ و آغاز توسعه شرقی خط ۴ با تامین منابع مالی اعلام کرد و افزود: برنامه مربوط به خطوط جدید؛ شامل پیگیری عملیات اجرایی فاز نخست خط ۱۰ مترو که کلنگ آغاز عملیات اجرایی آن در شهریورماه سال ۹۹ به زمین زده شد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران ادامه داد: همچنین آغاز عملیات اجرایی خط ۱۱ در صورت تامین منابع مالی، پیگیری و عملیاتی خواهد شد.

 کلمه کلیدی :

مترو مترو تهران کرج تهران

نام نویسنده :الگام

  • با مرکز پشتیبانی در خدمت شما هستیم
جهت پشتیبانی یا ثبت نظرات و پیشنهادات خود ابتدا ثبت نام کنید
اگر از قبلا ثبت نام کردید از طریق لینک مقابل وارد شوید ورود