چگونه تبلیغات برای کسب و کار شما میتواند ارزشمند باشد؟ تاریخ ثبت : 1399/06/15_9:57

چگونه تبلیغات برای کسب و کار شما میتواند ارزشمند باشد؟


چگونه تبلیغات برای کسب و کار شما میتواند ارزشمند باشد؟

اگر اهمیت تبلیغات کسب و کار را جدی نگرفته‌اید و برای آن وقت، هزینه و انرژی نمی‌گذارید، بهتر است سریعا این تفکر خود را کنار بگذارید و با آغوشی باز به سراغ تبلیغات کسب و کار خود بروید. زمانی که تبلیغات نباشد، انگار شما برای تعداد زیادی از مردم وجود خارجی ندارید؛ حال چه یک شرکت بزرگ باشید، یا یک کسب و کار کوچک در گوشه‌ای از شهر.

در این مطلب از آسانگار، نگاهی به اهمیت تبلیغات کسب و کار می‌اندازیم، بخش‌های مختلف آن را مشخص می‌کنیم و روش‌های مدرن این زمینه مهم در دنیای تجارت را بررسی می‌کنیم.

هدف از تبلیغات کسب و کار چیست؟

مسئله تبلیغات در کسب و کار، خود به تنهایی فعالیت‌های زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهد، اما هدف همگی آن‌ها، رشد تجارت و کسب درآمد است. بله، ما با خود می‌گوییم تبلیغات بسیار مهم است، اما تعداد کمی از ما قبل از آغاز مارکتینگ، تحقیقات گسترده‌ و مهمی مربوط به تجارت مورد نظر خود انجام می‌دهیم. این که بازار مورد نظر ما کجا قرار دارد، نیاز آن‌ها چیست، چه روشی مناسب تبلیغ برای آن بازار است و ده‌ها مورد دیگر، از جمله ستون‌های مورد نیاز تبلیغات کسب و کار هستند که باید با تحقیق، آن‌ها را پایه‌گذاری کنید.

اما برای بهتر متوجه شدن از هدف مارکتینگ در یک تجارت، بهتر است با آن آشنا شویم.

چرا تبلیغات کسب و کار مهم است؟

تبلیغات برای کسب و کار به قدری حائز اهمیت است که چند هسته مهم در تجارت را زیر سایه خود قرار داده است. با هم برخی از این هسته‌های مهم تبلیغات را مرور می‌کنیم:

آگاهی مشتریان از کسب و کارتان با تبلیغات

در پایه‌ای‌ترین و مهم‌ترین سطح تبلیغات، آگاهی مشتری‌ها قرار دارد. یعنی ما تبلیغ می‌کنیم تا مردم از حضور ما در بازار آگاه شوند. شما خود به تنهایی از ورود و خروج محصولات و سرویس‌ها آگاهی دارید، اما آیا مشتری‌ها به خوبی از آن آگاه هستند؟ اصلا می‌دانند تفاوت شما با دیگر رقبا چیست؟ تبلیغ برای همین چیز‌ها است. به منظور این که محصولات شما خریداری شود، مشتریان باید آگاهی کاملی از شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید داشته باشند. تبلیغات، موثرترین راه برای به اشتراک گذاری ارزشی که در بازار دارید است.

 

سرمایه گذاری در کسب و کارتان با تبلیغات درست

احتمالا تا به حال ین حرف را شنیده‌اید که مثلا اگر ۱۰۰ واحد فروش دارید، ۹۹ واحد آن را خرج تبلیغات کنید.

روزی روزگاری این تبلیغات شاید فقط در روزنامه‌ها یا تراکت‌هایی دیده می‌شد که علاوه بر هزینه و اصراف کاغذ، افراد کمی آن را مشاهده می‌کردند، یا حتی تبلیغات تلویزیونی به قدری گران است که کسب و کارهای کمی می‌توانند به سراغ آن بروند. اما تکنولوژی، شبکه‌های اجتماعی و تک تک گوشی‌های هوشمندی که در دست مردم است، به خودی خود راهی تازه و کم هزینه را برای تبلیغات ایجاد کرده‌اند. به خصوص برای کسب و کارهای کوچک، تبلیغات هوشمند باعث شده تا آن‌ها هم بتوانند در میان غول‌ها، خودی نشان دهند.

حفظ کسب و کار با تبلیغات

به قول سایت Forty، تبلیغات بیشتر شبیه به غذا است تا دارو. هدف تبلیغات این است که حضور یک شرکت، کارخانه، خرده فروشی و هر کسب و کار دیگری را پایدار نگه دارد نه اینکه تنها هدف آن رقابت باشد. تبلیغات آن راه مورد نیاز یک کسب و کار است تا ارتباط خود را با مشتری حفظ و نظر آن‌ها را دائما به سمت خود جلب کند. وقتی تبلیغات نباشد، حضور مشتری‌های جدید و صد البته مشتری‌های قدیمی رفته رفته کم می‌شود و شما نیز همراه با تمامی اهدافی که در ذهن داشتید، ناپدید خواهید شد! پس زمانی که کسب و کار خود را شروع می‌کنید، فقط به فکر تبلیغات در ابتدای راه نباشید، تبلیغات را دائما در راستای اهداف خود داشته باشید.

 

راه ارتباطی با مشتریان از طریق تبلیغات

قلب یک تجارت موفق، درگیری آن با مشتریان است، مخصوصا اگر کسب و کار کوچکی در اختیار دارید. قطعا دوست ندارید مشتری یک بار از شما خرید کند یا از سرویسی که ارائه می‌دهید استفاده کند و سپس برود و پشتش را هم نگاه نکند. بدون شک دوست دارید پس از استفاده از یک سرویس یا خرید یک محصول از سوی مشتری، همچنان او را درگیر خود کنید تا درون ذهن او قرار بگیرید و آن مشتری برای خرید بعدی، شما را گزینه اول خود قرار دهد. برای این کار می‌توان مثلا با ارسال محتوایی به گوشی او یا در شبکه‌های اجتماعی، آگاهی ذهن شخص را به سمت خود جلب کنید.

 

تأثیر تبلیغات بر فروش

تبلیغات برای همین است، که محصول یا سرویس خود را به فروش برسانید. کسب و کار راه می‌اندازید که کسب درآمد کنید و تبلیغات عنصر اصلی رسیدن به چنین هدفی است. بدون تبلیغات، بسیاری از تجارت‌ها و کسب و کارها عملا نابود می‌شدند، چرا که مارکتینگ چیزی است که فروش محصولات را هدایت می‌کند. صد البته که قبل از هر چیز نیاز دارید تا کیفیت خوبی ارائه دهید، اما در صورت داشتن استاندارد بالای کیفیت، بدون تبلیغات مشتری چطور می‌تواند از حضور شما در بازار آگاه باشد و فروش داشته باشید؟

رشد کسب و کار با تبلیغات

یکی از استراتژی‌های ذاتی تبلیغات این است که کسب و کار را گسترش می‌دهد. در حالی که مشتری‌های حال حاضری که در اختیار دارید باید هدف اصلی شما باشند، اما باید با استفاده از تبلیغات، مشتریان جدیدی را جذب کنید که خیلی زود به مشتریان ثابت تبدیل شوند، در غیر این صورت رشد درآمد و تجارت کجا خواهد رفت؟ با وجود تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی، این امر حالا به هدفی راحت‌تر تبدیل شده است و به شرط داشتن تحقیقات مناسب روی بازار، مشتریان و رقبا، می‌توانید به راحتی به این هدف دست پیدا کنید.

تبلیغات با بودجه کم برای کسب و کار

در کنار هر مقطعی از تبلیغات برای کسب و کار، مانند برندسازی و شناخت بازار، روش‌های کوچک و جالبی وجود دارند که روی تجارتی که سعی در رشد آن دارید تاثیرگذار هستند:

 

سخنرانی آسانسوری

 سخنرانی آسانسوری یا معرفی سریع، نشان دادن نمای کلی ایده‌ها، محصولات یا سرویس‌هایی که در اختیار مشتری قرار می‌دهید است. طبق تحقیقات، برای جلب توجه یک شخص بالغ، ۶ تا ۸ ثانیه زمان کافی است. اگر بتوانید در این مدت نظر مشتری را جلب کنید، شما قطعا در کسب و کار موفق خواهید شد.

 

استفاده از روش های تبلیغاتی مناسب

 گاهی اوقات صدها روش تبلیغات را امتحان می‌کنیم، اما یک روش بزرگ را که جلوی چشمان ما است نادیده می‌گیریم. جوامع اطراف خود را هرگز فراموش نکنید. یک تیم کوچک در شهر شما است که طرفدار دارد؟ مسابقه‌ خیریه در شهر برگذار می‌شود؟ اسپانسر آن‌ها شوید. کتابخانه شلوغی در نزدیکی کار خود دارید؟ بوکمارک‌های فانتزی جذاب تبلیغاتی پرینت کنید و به آنجا بدهید. با این روش‌ها به درون جوامع مختلف نفوذ کنید.

 

همکاری

چند مغازه در یک محل هستید؟ چند شرکت هستید که روی موضوعی خاص کار می‌کنید؟ آیا شرکت‌هایی می‌شناسید که سرویس‌های مرتبط با کار شما ارائه دهند؟ به دور از هر گونه رقابت، گروهی تشکیل دهید و کارهای یکدیگر را تبلیغ کنید. مثلا برای مشتری خود کوپن‌هایی تهیه کنید که بتوانند با نام شما از دیگر فروشگاه خرید کنند یا از شرکتی دیگر سرویس بگیرند و برعکس.

 

شبکه سازی با همکاران و رقبا

سخت است که فردی منزوی در یک محل یا شهر باشید و بتوانید از میان گیر و دار کسب و کارهای مختلف جان سالم به در ببرید. زمان بگذارید، آشنایی ایجاد کنید. داشتن روابط خوب چه با یک همکار، چه با یک رقیب دوستانه و حتی چه با یک مشتری، می‌تواند در طول مسیری که پیش رو دارید کمک شایانی کند.

گاهی اوقات خودی نشان دهید

با وجود شبکه‌های اجتماعی، سر و صدا کردن به روش‌های خاص کار سختی نیست.

 

همفکری با مشتریان

اگر با مشتریان خود هم‌ پا نباشید، نه تنها ممکن است آن‌ها به زودی سراغ جایی بهتر بروند، بلکه موقعیت بزرگی را نیز از دست می‌دهید. این مشکلی است که بسیاری از صاحبان کسب و کار دارند. خجالت نکشید و از مشتریانی که دارید ایده‌های بهتر یا بهبودهای مورد نیاز را سوال کنید. طبق تحقیقات، بسیاری از مشتریان علاقه زیادی به پاسخ چنین سوالات و درخواست‌هایی دارند. این کار حتی باعث می‌شود با مشتریان جدیدی رو به رو شوید.

 

هدیه و تجربه رایگان

اگر سرویس و محصول خوبی دارید، پس از یک بار مصرف، مردم قطعا مشتری خواهند شد. پس این فرصت را برای آن‌ها ایجاد کنید، تجربه رایگان یا به اصطلاح Free Trial ارائه دهید، به مشتری‌های پرنفوذ خود یک نسخه رایگان بدهید تا در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنند، یا گاهی اوقات با قرعه کشی هدیه بدهید. ایجاد تجربه برای مشتری، می‌تواند کارساز باشد.

چند نکته در تبلیغات مدرن سال ۲۰۱۹ و آینده که باید روی آن‌ها تمرکز کنید:

در آینده‌ای نزدیک تبلیغات موبایلی فراتر از تبلیغات تلویزیونی تاثیرگذار خواهند بود

ربات‌های ارائه سرویس، پشتیبانی، تولید محتوا، می‌توانند کمک شایانی در دنیای دیجیتال کنند

تبلیغات کهنه‌ای مانند چاپ بنر یا تراکت به زودی از بین خواهند رفت

تبلیغات کاملا به سمت مشتری‌محوری پیش می‌روند؛ عدم شفافیت، کیفیت پایین یا تبلیغات دروغین شما را نابود خواهد کرد

سئو هوشمندتر خواهد شد و نمی‌توان با دوز و کلک‌های گذشته خود را به صدر موتورهای جستجو رساند

تبلیغات ویدئویی در شبکه‌هایی مانند اینستاگرام بسیار مهم‌تر از تبلیغات تلویزیونی خواهند بود

در آینده‌ای نزدیک، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در صدر تمامی افکار عمومی خواهند بود

 

گروه آسانگار یک هلدینگ تبلیغاتی است که از سـال 1383 و با مجوز رسمی از وزارت فـرهنگ و ارشاد اسلامی بـا راه ­اندازی دفاتر خود در استان­های تهران، البرز(کرج) اقدام به فعالیت در زمینه تبلیغات در مترو نموده است. این شرکت در طول دوره فعالیت خود، مشاور و مجری تبلیغاتی شرکت­ها، کارخانجات تولیدی و بازرگانی بوده است که بعضاً این خدمات تا به امروز ادامه یافته است.
این شرکت، با توجه به بودجه تبلیغاتی مشتریان خود و با در نظر گرفتن شرایط فرهنگی و اقتصادی جامعه همواره توانسته است بسته­ های تبلیغاتی مناسبی جهت ارتقاء بازار فروش محصولات و خدمات مشتریان فراهم آورد.کلمه کلیدی :

تبلیغات کسب و کار

نام نویسنده :الگام

  • با مرکز پشتیبانی در خدمت شما هستیم
جهت پشتیبانی یا ثبت نظرات و پیشنهادات خود ابتدا ثبت نام کنید
اگر از قبلا ثبت نام کردید از طریق لینک مقابل وارد شوید ورود